BioFach 2016

21.02.2016 19:33

 

Vážení milovníci vína,

rádi bychom Vás informovali, že ve dnech 10. 2. - 13. 2. 2016 proběhl v německém Norimberku největší světový veletrh bio produktů a bio potravin BioFach 2016. Na stánku České republiky naši zemi reprezentovalo se svými produkty pouze osm vybraných společností. Velkou rodinu našich vinařů zastupovala společnost Vinné sklepy Kutná Hora. Návštěvníci mohli ochutnat jak nové rezistentních odrůdy Solaris, Cabernet Blanc, Cabernet Cortis, tak i tradiční odrůdy jako jsou Tramín, Chardonnay, Svatovavřinecké. K zajímavostem a tomu nejlepšímu, co jsme na veletrhu prezentovali, patřil sekt Pinot Noir 2013 vyráběný tradiční metodou kvašením v lahvi.

Společnost Vinné sklepy Kutná Hora je jako jediné vinařství v ČR certifikováno prestižním známkou biodynamického zemědělství Demeter. V naší zemi doposud málokdo ví, co to vlastně znamená, ale na západ a na jih od našich hranic se jedná o velmi ceněné označení, mj. i proto, že získat tento certifikát není vůbec jednoduché. Nám to trvalo bezmála pět let tvrdé práce.

K zásadám biodynamického zemědělství patří v prvé řadě pochopit, že půda není jen výrobní prostředek, ale živý organismus, na který má vliv i mnoho subtilních věcí, našimi smysly mnohdy nepostřehnutelných. Na statek se pohlíží jako na živý organismus (voda, půda, rostliny, zvířata), ve kterém má člověk povinnost vytvářet harmonické soužití. Ti z vás, kteří by měli zájem dozvědět se více, odkazujeme na naše webové stránky či zveme přímo k osobní návštěvě.

Stovky vystavovatelů z celého světa vytvářelo mimořádnou nabídku toho nejlepšího ze stále se rozvíjejícího segmentu bio. Jistě je správnou cestou Ministerstva zemědělství "být u toho" a představovat naši zemi jako vyspělou společnost vědomou si své zodpovědnosti za kvalitu života silně se odvíjející od kvality životního prostředí a zdraví přírody.

 

V Kutné Hoře 22.2. 2016                                                                                 Lukáš Rudolfský - správce statku

 

Odkaz na fotografie: www.vinokutnahora.cz/fotogalerie/biofach-2016/

 

Kontakt

Vinné sklepy Kutná Hora, s.r.o.

vinokutnahora@seznam.cz

Jiřího z Poděbrad 288
284 01 Kutná Hora

+420 736 536 489+420 736 536 488

Provozní doba:
Po – Pá 10.00 – 18.00 h.
So 10.00 – 15.00 h.
Ne zavřeno

Vyhledávání

Přijímáme tyto platební karty

© 2009 Všechna práva vyhrazena. Vinné sklepy Kutná Hora s.r.o.

Vytvořeno službou Webnode E-shop