PRODEJ SAZENIC VINNÉ RÉVY

04.04.2017 11:01

Prodej sazenic révy vinné 2017

Vinné sklepy Kutná Hora - klášter sv. Voršily

stolní odrůdy bílé

Phoenix : hrozen velký, bobule velká, kulatá, žlutozelená. Dužnina štavnatá,chut sladká s muškátovou příchutí.Zraje v první polovině září.Odolnost proti houbovým chorobám a mrazu je velmi vysoká.Universální odrůda vhodná jak vynikající stolní hrozno,tak k výrobě výborného aromatického vína.

Prim: hrozen je velký, barva žlutozelená, nenáročné na pěstování, snáší dobře mráz i vlhko, drůda dozrává začátkem září. Odolnost k houbových chorobám je dobrá. Ve většině pěstitelských oblastí je nutné  ošetření proti plísni révové a padlí révovému. Odolnost k plísni šedé je dobrá.

Bianca: je bílá interspecifická odrůda. Růst střední až bujný s řidším olistěním. Má velmi vysokou odolnost proti mrazu i houbovým chorobám. Proto je možné podstatně omezit chemickou ochranu a je vhodná do vyšších poloh. Hrozny jsou střední, zelenožluté barvy neutrální až lehce muškátové chuti s malými bobulemi. Dozrává kolem poloviny září. Z hroznů lze vyrobit i lehké stolní víno. Dobrou jakost vína docilují hlavně pozdní sběry.

Vlasta: bezsemená bílá stolní odrůda, vhodná i pro pěstování ve skleníku. Odrůda Vlasta patří mezi bezsemenné odrůdy. Plně rezistentní odrůda, bobule bílá, středně velká, sladké chuti.Dozrává začátkem září.

Talisman: hrozen je velmi velký -průměr 1kg. Bobule je velmi velká-16g. Dužnina je pevná,chruplavá,chut je harmonická, jemně muškátová. Odolnost houbovým chorobám a mrazu je velmi vysoká. Zraje v polovině září. Je vhodná i do okrajových oblastí. Při dobré poloze, závlaze a výživě se dají vypěstovat hrozny vážící až 2,5 kg s bobulemi o váze 25g . Doporučuji pro vynikající chutové vlastnosti a atraktivní velikost hroznů a bobulí.

stolní odrůdy modré

Osella:  je raná stolní, modroplodá odrůda vinné révy. Růst je velmi bujný. Hrozen je velký, nekompaktní. Bobule jsou velké, oválné, s ojíněnou, fialovomodrou slupkou. Plody dozrávají koncem srpna. Odolnost proti zimním mrazům je střední, proti houbovým chorobám vysoká. Plody jsou vhodné pro přímý konzum.

Muscat Blue: je jednou z nejoblíbenějších stolních odrůd vhodných do našich klimatických podmínek. Patří mezi interspecifické odrůdy. Hrozny jsou střední až velké. Tmavě modré bobule s příjemnou harmonickou chutí mají pevnou slupku a odolávají náletům vos i působení plísně šedé. Hrozny mají rané zrání, vydrží dlouho na keři. Jsou vhodné pro krátkodobé ukládání. Keře jsou středního růstu. Muscat blue má dobrou odolnost proti mrazům i houbovým chorobám. Odrůda je oblíbená jako solitérní keř do zahrad. Vhodné je pěstování u stěn nebo pěstování na pergolách.

 

Cena: 1ks = 80 KČ

Kontakt

Vinné sklepy Kutná Hora, s.r.o.

vinokutnahora@seznam.cz

Jiřího z Poděbrad 288
284 01 Kutná Hora

+420 736 536 489+420 736 536 488

Provozní doba:
Po – Pá 10.00 – 18.00 h.
So 10.00 – 15.00 h.
Ne zavřeno

Vyhledávání

Přijímáme tyto platební karty

© 2009 Všechna práva vyhrazena. Vinné sklepy Kutná Hora s.r.o.

Vytvořeno službou Webnode E-shop